در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با شماره 09146228241 تماس حاصل نمایید

0
خواص محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک به محصولات غذایی گفته می شود که بدون استفاده از مواد شیمیایی تولید، تهیه و فرآوری می شوند. این بدان معنی است که تولید مواد غذایی آلی استفاده از سموم شیمیایی، کودهای شیمیایی یا مواد نگهدارنده شیمیایی را ممنوع می کند. در نتیجه، غذاهای ارگانیک به طور فزاینده ای محبوبیت پیدا می کنند زیرا بخش بیشتری از مردم می خواهند از خواص محصولات ارگانیک مطلع شوند. اعتقاد عمومی مردم این است که غذای ارگانیک در مقایسه با غذای معمولی سالم تر است و دلیل اصلی افزایش تقاضای آن در دهه گذشته است.

بنابراین انتخاب مواد غذایی ارگانیک در جهان امروز به دنبال تحقق نیازهای بهبود خود سالم، روندی رو به رشد است. با این حال، یافتن حقایق دقیق در مورد غذاهای ارگانیک همیشه گیج کننده بوده است زیرا مردم نظرات مختلفی در مورد فواید آن به طور کلی دارند. ما در این مقاله و در سایت سردشت کالا دقیق ترین حقایق را در مورد مزیت خوردن غذای ارگانیک برای سلامتی بیان می کنیم.

خواص محصولات ارگانیک

خواص محصولات ارگانیک

مزیت های برتر سلامتی در خوردن غذای ارگانیک

سلامت کلی بدن

از آنجا که غذای ارگانیک با استفاده از سموم دفع آفات شیمیایی یا کودهای شیمیایی تولید یا فرآوری نمی شود، فاقد هرگونه عنصر از مواد شیمیایی سمی است و ممکن است از راه های مضر بر سلامت انسان تأثیر بگذارد.

استفاده از تکنیک های طبیعی مانند کود سبز برای بارور کردن زمین ها و تناوب زراعی در کنترل آفات و بیماری ها کاملاً در تولید محصولات غذایی مطمئن تر، سالم و کار می کند. علاوه بر این، مواد غذایی سالم به معنای افراد سالم و تغذیه بهتر برای زندگی بهتر هم برای افراد و هم برای حیوانات است.

حاوی آنتی اکسیدان

اثرات مثبت آنتی اکسیدان ها بر سلامت کلی در تعدادی از مطالعات علمی مشخص شده است، به ویژه آنهایی که از غذاهای ارگانیک گرفته شده اند.

این به این دلیل است که غذاهای ارگانیک فاقد مواد شیمیایی خارجی هستند که به طور معمول با ویتامین ها، ترکیبات آلی و مواد معدنی واکنش نشان می دهند بنابراین تأثیرات اساسی آنتی اکسیدان ها در محصولات غذایی را کاهش می دهند.

آخرین مطالعات نشان می دهد که مصرف غذای ارگانیک می تواند به مصرف بیشتر آنتی اکسیدان های مفید مغذی و محدود شدن در معرض فلزات سنگین کمک کند. تأثیرات مثبت آنتی اکسیدان های به دست آمده از غذاهای ارگانیک شامل پیشگیری از بیماری های قلبی، سرطان، مشکلات بینایی، پیری زودرس و سوء عملکرد شناختی است.

خواص محصولات ارگانیک

خواص محصولات ارگانیک

 محصولات ارگانیک بهبود وضعیت قلب

انرژی خورشید توسط چمن طبیعی از طریق فتوسنتز به خوبی جذب می شود و توسط گیاه خوارانی که از آن تغذیه می کنند به مطلوب ترین CLA آلی تبدیل می شود. CLA یک اسید چرب سالم برای قلب است که توانایی تقویت محافظت از قلب و عروق را دارد و مقادیر بیشتری از آن در گوشت و محصولات شیر ​​حیواناتی که در مرتع آزاد مرتع شده اند یافت می شود.

مقاومت آنتی بیوتیکی

انسانها در معرض مسائل مختلف بهداشتی و بیماری ها هستند و در بیشتر مواقع برای اطمینان از سالم ماندن باید اقدامات احتیاطی انجام دهند. این امر با دریافت واکسن های مختلف و داروهای آنتی بیوتیکی در صورت تحقق یک سویه جدید ویروس یا باکتری حاصل می شود.

به همین ترتیب، منابع غذایی غیر ارگانیک (به ویژه دام و خوراک دام) از واکسن ها، هورمون های رشد، محصولات جانبی حیوانات و آنتی بیوتیک ها برای درمان و تغذیه حیوانات استفاده می کنند.

هنگامی که انسان از محصولات غذایی غیر ارگانیک استفاده می کند، آنتی بیوتیک ها، هورمون های رشد و واکسن هایی را که باعث ضعف سیستم ایمنی بدن به دلیل مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک، واکسن، هورمون ها و محصولات جانبی حیوانات می شود، به طور غیرمستقیم مصرف می کند. این ممکن است باعث تغییر سیستم ایمنی بدن شود و در نتیجه انسان نتواند از خود در برابر بیماری ها دفاع کند.

خواص محصولات ارگانیک

خواص محصولات ارگانیک

طعم بهتر

جدا از تغذیه، مواد معدنی و قندی موجود در غذاهای ارگانیک خوش طعم است زیرا به محصولات زمان بیشتری برای رشد و بالندگی داده می شود. استفاده از تکنیک های تولید کشاورزی طبیعی و سازگار با محیط زیست دلیل طعم بهتر محصولات غذایی ارگانیک است. معمولاً طعم سبزیجات و میوه های ارگانیک در مقایسه با آنهایی که به طور متداول پرورش می یابند، از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.

قطع سموم دفع آفات

مصرف سموم دفع آفات شیمیایی با انواع بیماری ها و اختلالات از جمله سرطان ها، اختلالات گوارشی، سردرد، ADHD، نقایص هنگام تولد، ضعف سیستم ایمنی بدن و حتی مرگ زودرس در ارتباط است. غذاهای ارگانیک عاری از سموم دفع آفات هستند و به همین دلیل برای دستیابی به سلامتی کلی بهتر ترجیح داده می شوند..

این مواد شیمیایی غیر طبیعی هستند و آنها ترکیبات معدنی هستند که چندین ناهنجاری در سلامتی در انسان ایجاد می کنند. به عنوان مثال ارگانوفسفر با اختلالات مختلف رشد مانند ADHD و اوتیسم همراه است. از این رو محصولات غذایی ارگانیک زندگی بهتری را ارائه می دهند، به ویژه برای کودکانی که در سنین رشد خود به طور بالقوه تحت تأثیر سموم آفت کش قرار دارند.

خواص محصولات ارگانیک

خواص محصولات ارگانیک

سیستم ایمنی قوی تر

هدف از روش های سنتی یا کشاورزی افزایش تولید و تولید مزارع از هر لحاظ ضروری است. به عنوان مثال، به نظر می رسد مفهوم تولید غلات، گوشت بیشتر و میوه های بزرگتر از طریق اصلاحات ژنتیکی و استفاده از هورمون های رشد، برخی از نگرانی های مربوط به عدم امنیت غذایی در جهان را برطرف می کند.

این اثرات هنوز قابل مشاهده نیستند، اما در طولانی مدت، پیامدهای آن حساسیت به مواد آلرژی زا و کاهش عمده قدرت سیستم ایمنی بدن است.

با خوردن غذاهای ارگانیک، خطرات کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد زیرا غذاهای ارگانیک اصلاً تغییری نمی کنند. بعلاوه، غذاهای ارگانیک دارای محتوای با کیفیت و ویتامین و مواد معدنی بالاتری هستند که به تقویت سیستم ایمنی بدن انسان کمک می کنند.

 محصولات ارگانیک عاری از سم هستند

در کشاورزی ارگانیک از هیچ نوع ماده شیمیایی خطرناک برای دور نگه داشتن آفات و بیماری ها استفاده نمی شود. همه این اقدامات طبیعی است و بنابراین به مصرف کننده آسیب نمی رساند.

جنبه هایی از قبیل بزرگنمایی زیستی از طریق عمل کشاورزی ارگانیک کاهش می یابد زیرا سموم شیمیایی، کودها، علف کش ها و هورمون های رشد مصنوعی همگی در یک مزرعه ارگانیک ممنوع است. بنابراین، محصولات غذایی ارگانیک فاقد آلودگی به مواد شیمیایی مضر برای سلامتی هستند.

خواص محصولات ارگانیک

خواص محصولات ارگانیک

مصرف محصولات غذایی بسیار مغذی

محصولات غذایی ارگانیک مانند گوشت ارگانیک، شیر ارگانیک، ماهی ارگانیک و طیور ارگانیک حاوی محتوای غذایی بسیار بالایی هستند زیرا در مقایسه با محصولات غذایی معمولی کشاورزی، حاوی مواد اصلاح شده نیستند.

یکی دیگر از عواملی که آنها را بسیار مغذی می کند این است که به آنها زمان داده می شود تا رشد کنند و بهترین شرایط طبیعی را برای رشد فراهم می کنند. محتوای ویتامین و مواد معدنی محصولات غذایی ارگانیک همیشه زیاد است زیرا حیات و سلامت خاک مناسب ترین مکانیسم محصولات را برای دسترسی به مواد مغذی خاک فراهم می کند.

غذاهای ارگانیک اصلاح ژنتیکی نمی شوند

غذاهای ارگانیک فاقد تراریخته هستند، یعنی در طبیعت از نظر ژنتیکی ساخته نشده اند. مهندسی ژنتیک محصولات غذایی در عصر حاضر یک نگرانی بزرگ است. آنها غذاها یا گیاهانی هستند که DNA آنها تغییر کرده و در طبیعت اتفاق نمی افتد، معمولاً برای افزایش مقاومت در برابر آفت کش ها / علف کش ها.

در حالی که شواهد قطعی درباره خطرات آن وجود ندارد، طرفداران ایمنی مواد غذایی نگران هستند که تحقیقات طولانی مدت برای تأیید ایمنی آنها انجام نشده است.

طرفداران ایمنی غذا معتقدند که GMO عامل اصلی رشد کند مغز، آسیب اندام های داخلی، اختلالات دستگاه گوارش و ضخیم شدن دستگاه گوارش است. بنابراین، فواید مصرف مواد غذایی ارگانیک برای سلامتی این است که آنها فاقد GMO هستند، یک جز بسیار معمول در غذاهای غیر ارگانیک.

خواص محصولات ارگانیک

خواص محصولات ارگانیک

ایمنی محیط زیست

غذاهای ارگانیک به طور محلی پرورش می یابند و حداقل دخالت در منابع محیطی را که از زندگی سالم حمایت می کنند، ایجاد می کنند. از آنجا که مواد شیمیایی مضر در کشاورزی ارگانیک ممنوع است، حداقل آلودگی آب، هوا و خاک وجود دارد، بنابراین یک محیط سالم و امن را تضمین می کند . به طور دقیق، کشاورزی ارگانیک پیامدهای طولانی مدت سلامتی انسان را که ناشی از آلودگی هوا، آب و خاک است، کاهش می دهد.

شما اطمینان دارید که غذای تازه مصرف می کنید

محصولات غذایی ارگانیک با استانداردهای بسیار سختگیرانه تولید، فرآوری و تهیه می شوند. به هیچ وجه مواد نگهدارنده شیمیایی مورد استفاده در غذاهای ارگانیک پیدا نخواهید کرد. به همین ترتیب، غذای ارگانیک اغلب تازه و پر از طعم است زیرا از مواد نگهدارنده استفاده نمی کند تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. اکثر محصولات غذایی ارگانیک در محلی که تولید می شوند به صورت محلی فروخته یا عرضه می شوند.

شانس کاهش بیماری ناشی از غذا

چندین مورد شیوع بیماری های ناشی از غذا گزارش شده است. تخم مرغ، اسفناج، کره بادام زمینی، خربزه و غذاهای رستوران های فست فود در رده نخست قرار گرفته اند زیرا تولید آنها در درجه اول با سود تجارت کشاورزی متمرکز است. حتی حیوانات نیز بیمار هستند زیرا درصد زیادی از آنها برای بالا بردن بهره وری از داروها، واکسینه شدن و از محصولات جانبی حیوانات تغذیه می کنند تا تقاضای روزافزون تجارت کشاورزی را برآورده کنند.

خواص محصولات ارگانیک

خواص محصولات ارگانیک

 چند دلیل فوق العاده برای مصرف غذاهای ارگانیک

این عمل به عنوان عملیات تغذیه حیوانات متمرکز (CAFO) شناخته می شود و باعث ایجاد عفونتهای کشنده در برابر دارو می شود که با خوردن محصولات غذایی توسط مصرف کنندگان نهایی بدست می آید. بهترین راه برای جلوگیری از شیوع بیماری های ناشی از غذا انتخاب مواد غذایی ارگانیک است.

مصرف گوشت و شیر با کیفیت بالاتر

گوشت و شیر ارگانیک از بالاترین کیفیت برخوردار است. ادعاهایی وجود دارد که گوشت برای سلامتی انسان مفید نیست. با این حال، این CAFO ها هستند که با وارد کردن آنتی بیوتیک های خارجی و ناسالم و همچنین سایر داروها در محصول غذایی نهایی، کیفیت گوشت و شیر را بدتر می کنند.

وقتی شیر و گوشتی را که به صورت ارگانیک تولید، آماده و فرآوری می شود مصرف می کنید، محصولات با ویتامین ها و مواد معدنی با کیفیت بالاتر تضمین می شوید. به عنوان مثال، ثابت شده که شیر آلی 60٪ اسیدهای چرب امگا 3، آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و CLA بیشتر از شیر غیر ارگانیک دارد. همچنین، گاوهای ارگانیک مرتع چرا می شوند که نتیجه آن کیفیت بهتر گوشت است.

خواص محصولات ارگانیک

خواص محصولات ارگانیک

سطح پایین تری از فلزات سمی

در حال حاضر، مشخص شده است که هر آنچه ما می خوریم غیر مستقیم از خاک همراه با سایر فعل و انفعالات فیزیکی محیطی حاصل می شود. بنابراین، این واقعیت که در کشاورزی ارگانیک از محصولات شیمیایی برای تولید محصولات استفاده نمی شود، به معنای مصرف کم فلزات سمی است. مطالعات جدید تأیید می کنند که محصولات ارگانیک 48٪ سطح پایین تری از فلز سمی کادمیوم نسبت به محصولات معمولی دارند.

ارزش ارگانیک

فروش مواد غذایی ارگانیک سالانه با دو رقمی افزایش می یابد و بیش از 80 درصد والدین گزارش داده اند که سال گذشته برای خانواده های خود غذای ارگانیک خریداری کرده اند. گرچه شتاب زیادی برای فروش محصولات ارگانیک وجود دارد، دلیل عمده مردم برای عدم خرید آن دلیل گران بودن آن است. با این حال، روش های زیادی وجود دارد که خانواده ها می توانند همه وعده های غذایی ارگانیک را هر روز با قیمت مناسب دریافت کنند.

خرید عمده محصولات ارگانیک

بسیاری از محصولات در صورت خرید عمده با نرخ تخفیف به فروش می رسند. ارگانیک بیشتری بخرید و پس انداز کنید!

خواص محصولات ارگانیک

خواص محصولات ارگانیک

 محصولات ارگانیک در فصل خرید کنید

بسیاری از محصولات در صورت خرید فصلی، قیمت کمتری دارند. چه یک لباس شنا بخرید و چه یک کیسه گیلاس، ارزش این را دارد که ببینید از نظر معاملات محصولات فصلی چه چیزهایی در دست شما است. محصولات ارگانیک در فصل خود مقرون به صرفه ترند و در هنگام یخ زدگی یا نگهداری از مزایای غذایی کامل خود لذت می برند.

غرفه های مزرعه و بازارهای کشاورزان را پیدا کنید

غرفه های مزرعه و بازارهای کشاورزان در سراسر کشور در حال تولید هستند و قیمت های رقابتی را برای طیف گسترده ای از محصولات ارگانیک ارائه می دهند.

محصولات ارگانیک را که بیشترین استفاده را دارید، انتخاب کنید

برای اینکه بیشترین سود را برای سود آلی خود ببرید، سعی کنید نسخه های ارگانیک محصولاتی را که بیشترین استفاده را دارید خریداری کنید. خواه این شیر، تولید یا محصولات مراقبت شخصی باشد، خرید ارگانیک نه تنها به کاهش در معرض آفت کش ها و کودهای مضر مصنوعی کمک می کند، بلکه از سیستم مدیریت کشاورزی که برای کره زمین عالی است نیز پشتیبانی می کند.

خواص محصولات ارگانیک

خواص محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک سردشت

سردشت یک شهر مرزی در استان آذربایجان غربی می باشد و دارای محصولات ارگانیک زیادی از جمله عسل، انگور سیاه ، مویز، گردو، سماق و… می باشد برای خرید محصولات ارگانیک سردشت می توانید از سایت سردشت کالا خرید کرده و محصولات را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت دریافت کنید.

نتیجه گیری

محصولات ارگانیک گرانتر از محصولات معمولی هستند و خواص محصولات ارگانیک نسبت به دیگر محصولات بیشتر است. و اینکه آیا واقعاً ارزش هزینه اضافی را دارند یا خیر، مساله انتخابی است. اگر توانایی خرید همه مواد ارگانیک را دارید این برای شما می تواند فوق العاده باشد. امیداریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر شما تجربه استفاده از محصولات ارگانیک را دارید می توانید برای اطلاعات بیشتر در قسمت نظرات برای ما این تجربیات را ارسال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google
Spotify
Consent to display content from Spotify
Sound Cloud
Consent to display content from Sound
بررسی سبد خرید
میتونم کمکتون کنم؟