در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با شماره 09146228241 تماس حاصل نمایید

0
عسل برای زنان

عسل درمان شناخته شده ای برای عفونت واژن نیست اما بسیاری از زنان با استفاده از عسل توانسته اند عفونت واژن خود را درمان کنند. عسل بدلیل داشتن خاصیت هایی مانند کاهش عفونت و افزایش مقدار باکتری های خوب در سیستم گوارشی باعث شده که عده زیادی معتقد باشند عسل برای درمان عفونت واژن مفید است. در ادامه می خواهیم در مورد خواص عسل برای زنان بیشتر توضیح دهیم و شما را با این مورد بیشتر آشنا کنیم.

عسل برای زنان

عفونت رحم چیست و چه کسانی دچار عفونت رحم می شوند؟

عفونت واژینال به عنوان یکی از رایج ترین عفونت های قارچی در زنان در سن باروری شناخته می شود و به عنوان یک مشکل مهم بهداشت عمومی در نظر گرفته می شود. در سالهای اخیر، به دلیل مقاومت در برابر داروهای رایج ضد قارچ، استفاده از داروهای سنتی ضد قارچ و گیاهان دارویی افزایش یافته است.

خانم هایی که در هنگام زایمان سزارین شده اند معمولا رحم آنها دچار التهاب می شود  و لایه های رحم دچار عفونت می شود و همچنین باعث به وجود آمدن قارچ و بیماری های دیگر نیز می شود. اما زنانی که فرزند خودشان را به صورت طبیعی به دنیا آورده اند کمتر دچار این عفونت و قارچ  می شوند و خانم هایی که دچار کم خونی هستند به دلیل اینکه بدن آنها مقاومت خوبی ندارد دچار این بیماری ها می شوند.

نتایج آزمایشگاهی و بالینی عسل نشان داده است که وجود مشتقات گیاهی مانند فلاونوئیدها در عسل و تحریک سیستم ایمنی بدن با تحریک سیتوژنز از طریق فعال سازی نوتروفیل ها و لنفوسیت های T و B منجر به افزایش خواص آنتی بیوتیکی عسل می شود.

 

عسل برای زنان

نشانه های عفونت رحم زنان

 • کمر درد بدن علت
 • حالت تهوع بدون دلیل
 • تب
 • درد در قسمت زیر شکم
 • عسل برای خانم ها

خواص درمانی عسل برای خانم ها

مسکن دوران قاعدگی

مصرف مرتب روزانه عسل در دوران قاعدگی برای خانم هایی که درد شدید دارند به عنوان یک مسکن عمل می کند و می تواند درد شکم را تا حد زیادی کاهش دهد .

عسل درمان کننده عفونت قارچی در زنان

برای درمان عفونت واژن بسیاری از خانم ها از عسل استفاده می کنند عسل چون عفونت را کاهش داده و مانع رشد میکروب ها و قارچ ها در سیستم گوارش انسان می شوند پس باعث شده که زنان زیادی به آن روی آورند و از عسل و دارچین برای درمان عفونت های قارچی استفاده کرده اند.

عسل در درمان عفونت رحم

برای درمان عفونت رحم شما می توانید عسل خام را تهیه کرده و روی موضع را با عسل خام بپوشانید و بگذارید مدت 25 دقیقه  بماند بعد از مدت تعیین شده آن را با آب ولرم بشورید و این عمل را تا وقتی که عفونت برطرف شود ادامه دهید.

عسل در درمان عفونت مجاری ادراری

مصرف روزانه دو یا سه لیوان شربت عسل برای زنا زنان می توانند عفونت مجاری ادراری را رفع کند و همچنین شستشو روزی دو بار مجرای ادرار را باشربت عسل عفونت را برطرف می کند.

عسل برای زنان

ترکیب عسل و  تخم شاهی برای  افزایش میل جنسی خانم ها

زنانی که احساس می کنند میل جنسی آن ها فروکش کرده می توانند تخم شاهی آسیاب شده را با عسل روزی دو قاشق مصرف کنند تا باعث تقویت میل جنسیشان شود.

خواص درمانی عسل و آب هویج در درمان لکه بینی

برای درمان لکه بینی های زنانه و همچنین خونریزی های بیش از حد زنان می توانند هر روز میتوانند دو تا سه لیوان آب هویج و عسل را ترکیب کرده و میل نمایند.

ترکیب عسل و رازیانه برای درمان تنبلی تخمدان

عسل و رازیانه برای خانم ها خواص دارند. مصرف عسل برای خانم ها  قاعده‌آور است و درمان مفیدی برای تنبلی تخمدان و تسکین دردهای قاعدگی است.

همچنین عسل و رازیانه باعث افزایش میل جنسی زنان می‌شود. عسل و رازیانه مقادیر زیاد اسید فولیک دارند به همین جهت از ناهنجاری ‌های جنینی پیشگیری می کنند و به بهبود خلق و خوی زنان کمک می‌کند. خواص دیگر عسل و  رازیانه برای زنان، کمک می کند که زایمان آسان داشته باشند. و همچنین مصرف عسل برای خانم ها در دوران شیردهی به افزایش شیر مادران کمک می کند.

نکات مهم در مصرف عسل برای زنان باردار

فواید عسل در سه ماه اول بارداری

عسل در سه ماه اول بارداری حالت تهوع در مادران را کاهش می دهد و همچنین باعث تقویت بدن مادران می شود مصرف دو یا سه قاشق در روز در دوران بارداری کم خونی را درمان می کند .

خواص درمانی عسل در ماه آخر بارداری

عسل در ماه های آخر بارداری از سوزش و درد معده جلوگیری می کند و ذخایر بدن را تقویت می کند و مادر را برا شیردهی آماده می کند.

عسل برای زنان

نکاتی که قبل از مصرف عسل برای زنان باید در نظر داشته باشید.

 • برای حفظ آنزیم های سالم و مفید عسل نباید آن با آب داغ و یا نوشیدنی ها مخلوط کنید، می‌توان آن را با آب ولرم مخلوط کرد.
 • مواد معدنی موجود در عسل خواص ویتامین ها را خنثی می‌کند. به همین دلیل نباید عسل را به غذاهای غنی از ویتامین های C و D مصرف کنید.
 • مصرف عسل با نخود باعث سوء هاضمه می شود پس از خوردن نخود و عسل باهم خودداری کنید.

ترکیبات معجزه گر عسل برای بانوان

درمان عفونت رحم با دارچین

عسل و دارچین هر دو از مواد شناخته شده طبیعی برای درمان قارچ هستند پس برای درمان قارچ رحم زنانه ترکیب عسل و قارچ را با هم استفاده کنید تا مانع رشد قارچ در بدن شود و همچنین برای درمان عفونت نیز بسیار موثر است. طبق بررسی های انجام شده پودر دارچین به دلیل داشتن ویژگی های خاص زیر در بهبود عفونت های زنانه بسیار مؤثر عمل می کند.

پودر دارچین به علت دارا بودن خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی، عفونت رحم را برطرف می کند. سینامالدهید و یوژنول دو ماده ی اصلی هستند که در پوست دارچین وجود دارند و  به از بین بردن بیماری های پوستی کمک می کنند.

عسل برای زنان

درمان کردن عفونت واژن با سیر و عسل طبیعی

سیر دارای خاصیت ضد عفونت می باشد و برای درمان عفونت رحم یکی از با اهمیت ترین و شناخته شده ترین درمانگر های طبیعی است سیر به تنهایی دارای قدرت بی نظیری در رفع عفونت می باشد. اما ترکیب عسل طبیعی و سیر معجونی است فوق العاده برای درمان عفونت رحم که بهتر است شبها زمان خواب مصرف شود تا بوی سیر در طول روز شخص را آزار ندهد.

روش استفاده از ترکیب عسل طبیعی و سیر در درمان عفونت واژن

 • 3 حبه سیر را شسته و سپس کاملا له کنید، آن ها را بایستی ۸ دقیقه کنار بگذارید تا ترکیبات شیمیایی سیرها کم تر شود.
 • یک قاشق عسل طبیعی به سیرها اضافه کنید و کاملا با هم مخلوط شوند و اگر نیاز بود، می توان مقدار عسل را بیش تر کنید.
 • موضع را تمیز کرده و با مخلوط آغشته کنید.

خانم های باردار در موارد زیر این ترکیب را استفاده نکنید:

 • داشتن درد در ناحیه ی واژن (رحم)
 • بی حال بودن
 • تب بالای ۳۵ درجه
 • داشتن خونریزی در رحم
 • داشتن بی اشتهایی
 • داشتن سردرد شدید

عسل برای زنان

مخلوط ماست و عسل

مخلوط ماست و عسل به مدت 7 روز مطالعه نشان داد که اثرات درمانی ماست و عسل نه تنها با کرم واژن کلوتریمازول مشابه است بلکه در تسکین برخی علائم کاندیدیازیس واژن موثرتر است. بنابراین استفاده از این محصول می تواند به عنوان یک داروی گیاهی برای درمان عفونت رحم استفاده شود.

برای درمان عفونت واژن می توانید یک فنجان آب جوشیده و سرد شده را با دو قاشق عسل مخلوط کنید و دو قاشق ماست را نیز به آن ها اضافه کنید.

این ترکیب را می توانید شبها قبل از رفتن به رختخواب به واژن بزنید ترکیب به دست آمده را می توانید چند روز در یخچال نگهداری کتید و همچنین استفاده روزانه از ماست و عسل نیز برای درمان عفونت های زنانه بسیار موثر است.

درمان عفونت زنانه با ترکیب  گیاهان و عسل

برای افزایش اثر درمانی عسل برای زنان، ترکیبی از گیاهانی چون سیر، دارچین، پوست درخت گردو و یا اسانس‌های ضد کاندیدیا را به عسل اضافه کنید. همچنین گلهای تامین کننده شهد زنبور نیز در درمان عفونت زنان موثر است.

خواص درمانی دیگر عسل برای خانم ها

خواص درمانی عسل تقویت سیستم ایمنی

عسل خواص ضد باکتری و آنتی اکسیدانی دارد و باعث افزایش ایمنی بدن می شود. همچنین اسید معده را تنظیم می کند، و همچنین سوزش های سر دل و زخم معده را درمان می کند.

عسل در درمان بی خوابی

خوردن یک لیوان شیر با عسل به عنوان یک آرام بخش عمل کرده و کمک می کند که خواب آرامی داشته باشید.

عسل درمان سرفه و سرماخوردگی

عسل خواص ضد ویروس دارد و از فعالیت ویروس ها در داخل بدن جلوگیری می کند و از سرماخوردگی جلوگیری میکند. و همچنین عسل در جلوگیری و تسکین سرفه نیز بسیار موثر است.

عسل برای زنان

خواص درمانی عسل تسکین گلودرد با عسل:

عسل با خواص ضد التهاب باعث می شود که سوزش و ناراحتی گلو را از بین ببرد و همچنین نوشیدن چای زنجبیل و لیمو نیز در درمان گلو درد بسیار موثر است.

عسل در درمان زخم معده:

مصرف منظم عسل باعث کاهش رشد باکتری های هلیکوباکتر پیلوری، که عامل ایجاد زخم معده هستند، می شود. و برای خانم های باردار که از سوزش معده رنج می برند و حالت تهوع دارند بسیار موثر است.

خواص درمانی عسل در سلامت پوست سر

برای درمان شوره سر می توانید عسل را با آب مخلوط کرده و با آن سر را شستشو دهید تا شوره سر و خارش را از بین ببرد.

عسل در درمان حساسیت فصلی

عسل در کنترل آلرژی های فصلی موثر است و مصرف مرتب عسل محلی که دارای گرده گل است بدن را در برابر گرده و آلرژی های فصلی مقاوم می کند.

عسل برای زنان

آیا عسل برای زنان باردار خوب است؟

بیشتر مردم اعتقاد دارند که عسل برای زنان می تواند سبب بروز بوتولیسم شود که بر جنین تاثیر می گذارد. بوتولیسم در واقع یک نوع بیماری است که از یک باکتری مضر به نام (Clostridia) در عسل به وجود می آید.

کمتر پیش می آید که زنان باردار دچار این بیماری شوند زیرا سیستم ایمنی بدن آنها قادر به مبارزه با این بیماری است و همچنین، در طول بارداری جفت به عنوان یک مانع موثر عمل می کند و سموم را از تأثیر بر روی جنین محافظت می کند. تنها باید در مصرف عسل زیادی روی نکرد و به طور متوسط مصرف شود چون عسل یک غذای بسیار مفید برای زنان باردار است.

خطرات مصرف عسل برای خانم ها در هنگام بارداری:

عسل باعث بیماری در زنان باردار نمی شود اما اگر بیش از حد عسل مصرف کنند هر چند پر خاصیت ترین مواد باعث ایجاد مشکلاتی میشود.

عوارض جانبی  مصرف بیش از حد مصرف در دوران بارداری:

 • تاثیر انسولین به بدن را کم میکند

مصرف بیش از ۲۵ کرم قند فروکتوز در روز هنگام بارداری خطرناک است. مصرف بیش از حد عسل میزان قند خون را بالا می برد و تاثیر انسولین روی بدن را پایین می آورد.

 •  باعث گرفتگی عضلات داخلی شکم میشود

مصرف بیش از اندازه عسل بدن شما را اسیدی میکند و روی مجرای گوارشی تاثیر می گذارد مصرف بیش از حد عسل منجر به گرفتگی عضلات داخلی شکم، اسهال، یبوست و نفخ می شود. و باعث پایین آمدن سرعت گوارش می شود.

 •  باعث عفونت می شود

عسل برای زنان معمولا در دوران بارداری به عنوان غذای سالم شناخته می شود، اما زنانی که دارای اختلالات گوارشی مثل کرون یا IBD هستند باید در دوران بارداری خود احتیاط بیشتری نسبت به خوردن عسل داشته باشند تا با هر گونه خطر ابتلا به عفونت در صورت خوردن عسل دچار می شوند جلوگیری کنند.

عسل برای زنان

میزان مناسب مصرف عسل برای زنان باردار چقدر است؟

سه تا پنج قاشق (۱۸۰ تا ۲۰۰ کالری) عسل در روز که هر قاشق تقریبا ۶۰ کالری دارد. کالری بدست آمده از قند های ساده نباید بیش از ۱۰٪ باشد کالری مورد نیاز بدن هنگام بارداری  که حدود ۱۸۰۰ تا ۲۴۰۰ کالری در روز است.

دکمه خرید عسل طبیعی

کلام آخر

امیدواریم که مقاله خواص عسل برای زنان مفید بوده باشد. اگر شما تجربه استفاده از عسل و خرید عسل برای درمان عفونت را دارید می توانید آنرا در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید تا بتوانیم از تجربیات شما استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید:

خواص عسل برای معده

خواص شگفت انگیز عسل و آبلیمو

عسل و دارچین برای کاهش وزن

خواص عسل برای پوست صورت

خواص عسل و انجیر

خواص عسل و زعفران

 

4 دیدگاه
 • شادی
  9:10 بعد از ظهر, 5 آبان 1399

  من یه خانم باردار هستم و نگران این هستم که بعد از زایمان طبیعی پوست شکمم چروک بشه آیا عسل برای از بین بزدن این چروک مفید هست؟

  • هادی خضرپور
   9:16 بعد از ظهر, 5 آبان 1399

   می تونید از کسانی که در این زمینه تجربه کافی دارند سوال بپرسید.

 • maryam
  4:43 بعد از ظهر, 10 آبان 1399

  برای درمان عفونت به وسیله سیر و عسل، این درمان باید به صورت خوراکی مصرف شود یا به صورت موضعی ؟

  • aziza moulodi
   4:45 بعد از ظهر, 10 آبان 1399

   دوست عزیز همانطور که در مقاله هم اشاره کردیم سعی کنید شبها قبل از خواب به صورت خوراکی مصرف کنید تا در طول روز بوی سیر اطرافیان را اذیت نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google
Spotify
Consent to display content from Spotify
Sound Cloud
Consent to display content from Sound
بررسی سبد خرید
میتونم کمکتون کنم؟